SIMBIOZA letos praznuje 10. obletnico delovanja. OŠ Orehek Kranj je z njimi od samega začetka, zato je tudi  prejela priznanje za svoje neprekinjeno sodelovanje. V tem šolskem letu je šola v okviru Simbioze izvedla 15 dogodkov, katerih rdeča nit so bile  medgeneracijske aktivnosti. Med njimi je bila najpomembnejša Simbioza Giba. Športni pedagog, g. Gašper Ivančič, je ob pomoči razrednih učiteljic, v vseh oddelkih 1. triade izvedel ure športa. Posebnost ure je bila prisotnost dedkov in babic, ki so jih medse povabili vnuki. Skupaj se je pridružilo 108 starih staršev. Učencem, katerih stari starši niso uspeli priti, so prostor zasedli starejši učenci prostovoljci. Medgeneracijsko sodelovanje je nehote krepilo vrednote kot so spoštovanje, strpnost, sprejemanje drugačnosti, zdrav življenjski slog. Vzdušje pri tem je pustilo prijetne spomine in željo po ohranjanju tovrstnega sodelovanja.

Marjeta Vene