V sredo, 3. aprila 2024, je bila v avli osnovne šole Orehek Kranj postavljena gostujoča razstava Zveze društev generala Maistra, ki poleg zaslug v boju za severno mejo s  poudarkom na koroškem plebiscitu in bojem za osvoboditev Maribora, prikazuje tudi njegovo zasebno življenje, delo in čas v katerem je živel. Razstavo so si do četrtka, 11. aprila 2024, ogledali učenci razredne in predmetne stopnje ter pod vodstvom učiteljic izvedli delavnice. Tako so podrobneje spoznali vsestransko nadarjenega in domoljubnega generala od katerega so se na zadnji poti poslovili številni Slovenci in mu izkazali spoštovanje ter zavedanje o njegovem prispevku in pomenu za slovensko zgodovino.

V petek, 5. aprila 2024, je član Društva generala Rudolfa Maistra Kranj, Janez Kavar, imel za devetošolce predavanje o bojih za severno mejo. Učenci so predavanje spremljali z zanimanjem, saj jih je predavatelj kot upokojeni brigadir slovenske vojske in veteran vojne za Slovenijo navdušil s poznavanjem vojaške zgodovine  in z lastnimi izkušnjami v slovenski vojski. Izposojo razstave in organizacijo predavanja je organiziralo DGRM Kranj, za kar se predsedniku društva g. Romanu Nahtigalu.

Tako smo na naši šoli obeležili leto Rudolfa Maistra.

Irena Hočevar