V petek, 10. maja 2024, je na Linhartovem trgu v Radovljici potekala prireditev Evropska vas.

Namen projekta je spodbuditi medkulturno razumevanje, toleranco, solidarnost, spoznavanje drugih narodov in držav v Evropski uniji, obenem pa se zavedati lastne kulturne identitete.

Mladi se na ta način seznanijo z drugimi kulturami, običaji, glasbo, jeziki in državnimi simboli, kulinariko, navadami, nošo, spoznavajo posebnosti drugih držav in proučujejo njihov način življenja.

Na stojnicah so se predstavile države članice Evropske unije ter Bosna in Hercegovina. Na letošnji prireditvi je sodelovalo 10 osnovnih šol, radovljiška glasbena šola, vrtec in knjižnica.

Rdeča nit Evropske vasi je bila kulturna in naravna dediščina Evrope.

Naša šola je na stojnicah predstavila Portugalsko in Belgijo, na osrednji prireditvi pa so dekleta zapela belgijsko ljudsko pesem Mijn Vader is Een Timmerman.

Dogodek je bil kot vselej zelo dobro obiskan, učenci pa so z veseljem in ponosno zastopali našo šolo.

Barbara Ahačič in Andreja Urbanec